Sähköinen pizzauuni (täyssamotti) - 4+4 x Ø 34 cm - enintään 450 °C - Manuaalinen - sis. alarunko
Maks. Lämpötila: 450 °C
SKU POE4434VSN#UGPOE434VSN

* Kuva voi hieman poikeita alkuperäisestä.
Tulosta* nettohinta | kokonaishinta sis. 19% ALV.: 2 470,43 €
Sähköinen pizzauuni (täyssamotti) - 4+4 x Ø 34 cm - enintään 450 °C - Manuaalinen - sis. alarunko
Arvostele nyt
SKU POE4434VSN#UGPOE434VSN
Maks. Lämpötila: 450 °C
Tulosta* nettohinta | kokonaishinta sis. 19% ALV.: 2 470,43 €
Lisävarusteet (6)
Varaosat (4)
Tuotteen edut
- Optimoitu eristys: Säästää jopa 20 % energiaa verrattuna edellisiin malleihin, mikä alentaa kustannuksia ja on ympäristöystävällistä.
- Yksilöllisesti säädettävä ylä- ja alalämpö: Mahdollistaa tarkan lämpötilan hallinnan täydellisiä paistotuloksia varten toiveiden mukaan.
- Koko savitiili: Takaa erinomaisen lämmönvarauksen ja tasaisen lämmön jakautumisen kaikilta puolilta, tasaisesti paistuneita pizzoja varten.
Kuvaus
Yleinen tuotekuvaus
Sähköinen täyssavinen pizzauuni on ihanteellinen ammattimaiseen gastronomiaan. Siihen mahtuu 8 pizzaa, joiden halkaisija on 34 cm, mikä on täydellinen nopeaan ja tasalaatuiseen paistoprosessiin. Manuaalinen käyttö mahdollistaa helpon käsittelyn. Korkealaatuisen täyssavivuorauksen ansiosta lämpö varautuu ja jakautuu optimaalisesti.Tuotetiedot
Uuni toimii 10 kW:n teholla ja saavuttaa jopa 450 °C lämpötilan, mikä on ihanteellinen rapeille pizzoille. Ylä- ja alalämpö takaavat tasaisen paistamisen. Energiatehokas eristys vähentää kulutusta jopa 20 %. Integroitu savupiipun avaaja, sisävalaistus sekä suuri katseluikkuna lisäävät käyttömukavuutta. Turvallisuudesta huolehtii hätäpysäytyskytkin. Mukana toimitettava alusta tarjoaa vakaan perustan.Yhteenveto ja käyttökohteet
Tämä pizzauuni on optimaalinen pizzerioille, ravintola-alan yrityksille ja catering-palveluille, jotka arvostavat laatua ja tehokkuutta. Se vakuuttaa tasaisilla lämpötiloilla ja vähäisellä energiankulutuksella. Erityisen sopiva klassisten italialaisten pizzojen valmistukseen suurina määrinä. Luotettava ammattikäyttöön tarkoitettu laite, joka takaa korkealaatuiset paistotulokset.Asennus ja käyttö
- ⚠️ The connection with three-phase current must be carried out by a professional.
- ⚠️ Keep at least 15 cm distance from the rear and side walls as well as from neighbouring appliances.
- Completely remove the packaging material, especially the polystyrene in the baking chamber and under the fireclay bricks.
- Before first use, cure the oven: increase the temperature by 50°C every 30 minutes until reaching the maximum temperature.
- Operate the oven for 4 hours at maximum temperature with the door open to allow unwanted vapours to escape.
Siivous & Huolto
- Suosittelemme puhdistamaan chamottikiven säännöllisesti messinkiharjalla leivänjäämistä, jotta savunmuodostus vältetään.
- Älä koskaan puhdista chamottikiviä kosteana, sillä se voi aiheuttaa jännityssäröjä.
Tekniset tiedot
Mitat
| Leveys | 1.140 mm |
|---|---|
| Syvyys | 940 mm |
| Korkeus | 1.550 mm |
Sisämitat
| Leveys | 720 mm |
|---|---|
| Syvyys | 710 mm |
| Korkeus | 140 mm |
Yksityiskohdat
| Materiaali | Tulipesätiili, Ruostumaton teräs |
|---|---|
| Kammioiden lukumäärä | 2 leivontakammiota |
| Pizzaa /kammio | 4 |
| Pizzat, joissa on | Ø 34 cm |
Leivontatapa
| Lämmitystapa | ylä- ja alalämpö |
|---|---|
| Lämpötila enintään | 450 °C |
Tehovaatimukset
| Toimintatila | Sähköinen |
|---|---|
| Teho | 10 kW |
| Jännitys | 400 V |
| Taajuus | 50 Hz |
| Vaihe (n) | 3N/PE |
Toimitus
| Toimitustapa | Huolintaliike |
|---|---|
| Toimitusehto | koottu |
| Bruttopaino | 217 kg |
| Nettopaino | 169,90 kg |
Lataa / Räjäytyskuva
Lataa / Räjäytyskuva
Lataa / Räjäytyskuva
Luotettava kumppanisi
- Price/performance: Grade "very good"
- Customer satisfaction: Grade "very good"
Etusi
- Yli 35 000 tuotetta varastossa ja valmiina lähetettäväksi
- Ilmainen toimitus kaikkialle Eurooppaan kaikille tilauksille
- Nähnyt sen halvemmalla muualla? Hyödynnä Hinnanmäärityslupaus!
- Luotettava laatu, jota tukee yli 20 vuoden markkinajohtajuus.
Etkö löydä tuotetietoja?Kirjoita meille suoraan Täällä >
RRP 3.771,99 €*
















