MIYABI | 6000 MCT - Shotoh - Terä: 90mm
Kahvamateriaali: pakkapuu
SKU 1001966

* The picture may slightly differ from the original.
incl. {{lowestPrice}}
Free delivery**
Quantity:
Print* net price | gross price incl. {{tax}} VAT.: {{price}}
MIYABI | 6000 MCT - Shotoh - Terä: 90mm
Rate now
SKU 1001966
Kahvamateriaali: pakkapuu
incl. {{lowestPrice}}
Free delivery**
Quantity:
Print* net price | gross price incl. {{tax}} VAT.: {{price}}
Accessories (15)
Description
Veitsi - kunnianhimoiseen ruoanlaittoon
- Valmistettu Japanissa
- CRYODUR®-terä, joka on karkaistu erityisesti kehitetyllä menetelmällä (mukaan lukien jääkarkaisu -196° C:ssa), joka takaa erittäin korkean kovuuden.
- Erittäin kovasta MC63-mikrokarbidijauheteräksestä valmistettua ydintä ympäröi kaksi muuta teräkerrosta, jotka on käsitelty vasaralla, japaniksi Tsuchime.
- Kaksipuolinen hiottu terä, jossa on erittäin terävä Honbazuke-liipaisin. Jokainen terä hiotaan käsin ultratarkkaan 9,5°-12° kulmaan.
- Mittasuhteiltaan vakaa Pakka Wood -kahva - erityisesti kehitetyssä muodossa - takaa täydellisen tasapainon, korkean käyttömukavuuden ja väsymättömän leikkuun kaikissa leikkaustekniikoissa; tyylikäs ulkonäkö tummalla puulookilla ja tyylikkäällä päätykappaleella.
- Veitsi on valmistettu japanilaisessa miekan- ja veitsentekemisen keskuksessa Sekissä. Siinä yhdistyvät japanilainen kauneus ja terävyys
Malli
- Terän pituus: 90 mm
- MIYABI 6000 MCT: Esteettisyys ja toimivuus kulkevat käsi kädessä hyvässä veitsisuunnittelussa. Tässä sarjassa tämä tarkoittaa: tyylikkyys yhdistyy äärimmäisen kovaan pulveriteräkseen
- Shotoh, joka tarkoittaa japaniksi "pientä veistä", käytetään pääasiassa hedelmien ja vihannesten leikkaamiseen.
Ohjeet
- Tuotettu luonnollisesti hygienia- ja turvallisuusohjeiden mukaisesti
- Tuotteessa on direktiivin mukainen CE-merkintä
- Materiaali on eurooppalaisten elintarvikesäädösten mukainen
Technical data
Mitat
| Tuotteen pituus | 205 mm |
|---|---|
| Tuotteen leveys | 20 mm |
| Tuotteen korkeus | 28 mm |
| Terän pituus | 90 mm |
| Terän paksuus | 1 mm |
| Kahvan pituus | 115 mm |
Yksityiskohdat
| Materiaali | Damaskusteräs MC63 |
|---|---|
| Terän kovuus | 63 HRC |
| Tuotantotyyppi | Hitsattu |
| Hiontatyyppi | Sileä pinta |
| Kahvan tyyppi | Piilotetut tuotot |
| Kahvan materiaali | Pakka puu |
Toimitus
| Toimitustapa | Paketti |
|---|---|
| Bruttopaino | 0,21 kg |
| Nettopaino | 0,09 kg |
Your reliable partner
- Price/performance: Grade "very good"
- Customer satisfaction: Grade "very good"
Your Advantages
- Over 35,000 products in stock and ready to ship
- Free delivery across Europe on all orders
- Seen it cheaper elsewhere? Claim our {{PriceMatchPromise}}!
- Trusted quality backed by 20+ years of market-leading experience
Are you missing product information?Please write to us directly here >














