Kalkinestosuodatin - Virtaama: 1,0 m³/h
Runko korkealaatuista ruostumatonta terästä
SKU ENS12

* The picture may slightly differ from the original.
Guaranteed: Order by 12 noon for immediate dispatch!
RRP 182,99 €
incl. {{lowestPrice}}
Free delivery**
Quantity:
Print* net price | gross price incl. {{tax}} VAT.: {{price}}
Kalkinestosuodatin - Virtaama: 1,0 m³/h
SKU ENS12
Runko korkealaatuista ruostumatonta terästä
RRP 182,99 €
incl. {{lowestPrice}}
Free delivery**
Quantity:
Print* net price | gross price incl. {{tax}} VAT.: {{price}}
Accessories (2)
Description
Malli
- Kalkinpoistoaine/veden pehmentäjä suojaa luotettavasti kalkkisaostumuksilta.
- Sopii erinomaisesti vettä käyttävien laitteiden, kuten astianpesukoneiden, kahvinkeittimien, yhdistelmähöyryn ja jääpalojen keittimien, virtaussuuntaan kytkemiseen.
- Mahdollinen pehmennettävän veden määrä: n. 840 - 2 520 litraa (veden kovuudesta riippuen).
- Sisäsäiliö esitäytetty kationihartsilla
- Irrotettava kansi
- 2x kolmitiehanat tulo- ja poistoventtiileille
Hakemus
- Sulje kalkinpoisto-/vedenpehmennyslaite vesiliitännän ja laitteen väliin.
- Avaa tulo- ja poistoventtiili
- Vesi virtaa kationihartsin läpi, joka sitoo kalkkia vedestä ja vähentää näin veden kovuutta.
Uudistuminen
- Avaa korkki ja täytä noin 1 kg suolaa (natriumkloridia) - kationihartsi jää patruunaan eikä sitä tarvitse vaihtaa.
- Annetaan veden virrata suolalla ja kationihartsilla täytetyn säiliön läpi, kunnes vesi ei enää maistu suolaiselta.
- Suosittelemme patruunan uudistamista 1 500-2 000 litran vesivirran välein.
Laatu
- Runko ja ovet valmistettu korkealaatuisesta Ruostumaton teräs
- Muoviletkut
Toimituksen sisältö
- 2 Vesiletkut
- Kationihartsi
Ohjeet
- Tuotettu luonnollisesti hygienia- ja turvallisuusohjeiden mukaisesti
- Tuotteessa on direktiivin mukainen CE-merkintä
- Materiaali on eurooppalaisten elintarvikesäädösten mukainen
Technical data
Mitat
| Leveys | 185 mm |
|---|---|
| Syvyys | 185 mm |
| Korkeus | 500 mm |
Yksityiskohdat
| Suolan määrä/regeneraatio | 1,50 kg |
|---|---|
| Veden lämpötila | 4 °C ~ 25 °C |
| Huoneenlämpötila | 4 °C-35 °C |
| Juomaveden paine | 1-8 bar |
| Nimellinen virtausnopeus 4 bar | 1.000 l/h |
Toimitus
| Toimitustapa | Paketti |
|---|---|
| Toimitusehto | koottu |
| Bruttopaino | 10,29 kg |
| Nettopaino | 12 kg |
Download / Exploded drawing
Download / Exploded drawing
Download / Exploded drawing
Your reliable partner
- Price/performance: Grade "very good"
- Customer satisfaction: Grade "very good"
Your Advantages
- Over 35,000 products in stock and ready to ship
- Free delivery across Europe on all orders
- Seen it cheaper elsewhere? Claim our {{PriceMatchPromise}}!
- Trusted quality backed by 20+ years of market-leading experience
Are you missing product information?Please write to us directly here >
RRP 182,99 €*










