Kyl-/frysskåp PREMIUM - GN 2/1 - 1400 liter - ned till -25 °C till +8 °C - med 2 dörrar - Ventilerad kylning, LED-belysning, Automatisk avfrostning, R290
Temperatur: -25 till +8 °C
SKU KTKF1400D

* Bilden kan skilja sig något från originalet.
Garanterat: Beställ före kl. 12 för omedelbar leverans!
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 45 559,35 kr
Kyl-/frysskåp PREMIUM - GN 2/1 - 1400 liter - ned till -25 °C till +8 °C - med 2 dörrar - Ventilerad kylning, LED-belysning, Automatisk avfrostning, R290
SKU KTKF1400D
Temperatur: -25 till +8 °C
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 45 559,35 kr
Tillbehör (5)
Reservdelar (10)
Beskrivning
Utförande
- Kyl- och fryskombination i högsta klass
- Fackmått: GN 2/1
- Den perfekta proffslösningen
- Heldörrar av rostfritt stål
- Justerbara fötter i rostfritt stål
- Aggregat ovanför bakom frontpanelen
- Digitalt styrd termostat
- Mjuk öppning och stängning av dörren
- Effektiv och konstant kylning
- Stor lagringskapacitet
- Många förvaringsalternativ
- Tyst drift
- Miljövänlig
- Extremt effektiv kylmotor
Kvalitet
- Kaross och dörrar gjorda av högkvalitativa Rostfritt stål AISI 304
- med innerbelysning
- Fötter av rostfritt stål
- högkvalitativ 85 mm isolering
- För att underlätta hanteringen är dörren utrustad med en magnettätning och en dörrmekanism för mjuk stängning
Kylfack
- 2 Kylfack med dörrar
- Oberoende kylaggregat i varje kylfack
- Fackmått: GN 2/1
Interiör
- Interiör av rostfritt stål
- Innerbelysning ingår
Ingår i leveransen
- 6 bärgaller
Riktlinjer
- Producerad naturligtvis i enlighet med hygien- och säkerhetsriktlinjerna.
- CE-märkt
- Materialen uppfyller de europeiska livsmedelsstandarderna
Teknisk data
Mått
| Bredd | 1.400 mm |
|---|---|
| Djup | 810 mm |
| Höjd | 2.150 mm |
Gallermått
| Galler | GN 2/1 |
|---|
Detaljer
| Nyttovolym | 1.400 l |
|---|---|
| Dörrtyp | Massiv(a) dörr(ar) |
Kylning
| Kylfaktor | Cirkulation |
|---|---|
| Upptining | Automatisk |
| Kylmedel | R290 |
Anslutningsvärden
| Anslutning | el |
|---|---|
| Effekt | 770 Watt |
| Spänning | 230V |
| Frekvens | 50 Hz |
Leverans
| Frakttyp | Spedition |
|---|---|
| Leveransskick | Monterat |
| Bruttovikt | 298 kg |
Ladda ner / sprängskiss ritning
Ladda ner / sprängskiss ritning
Säkerhets- och kassationsanvisningar
Säkerhets- och kassationsanvisningar
Ladda ner / sprängskiss ritning
Säkerhets- och kassationsanvisningar
Din pålitliga partner
- Pris/prestanda: Betyg "mycket bra"
- Kundnöjdhet: Betyg "mycket bra"
Dina fördelar
- Över 35 000 produkter i lager och redo att skickas
- Fri leverans i hela Europa på alla beställningar
- Sett det billigare någon annanstans? Utnyttja vår Prisgaranti!
- Pålitlig kvalitet stödd av över 20 års marknadsledande erfarenhet
Saknar du produktinformation?Skriv gärna till oss direkt här >
RRP 68.521,84 €*


















