Arbetsskåp i rostfritt stål PREMIUM - 2000x800 mm - med 2 skjutdörrar - inkl. skärbräda Vit
Bärförmåga: 500 kg
SKU ASK208#FKPGT208

* Bilden kan skilja sig något från originalet.
Garanterat: Beställ före kl. 12 för omedelbar leverans!
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 10 613,16 kr
Arbetsskåp i rostfritt stål PREMIUM - 2000x800 mm - med 2 skjutdörrar - inkl. skärbräda Vit
Betygsätt nu
SKU ASK208#FKPGT208
Bärförmåga: 500 kg
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 10 613,16 kr
Tillbehör (3)
Beskrivning
Utförande
- PREMIUM-utförande
- Skärplatta med 4-stopp
- svetsad konstruktion
- Rundade hörn
- Optimal arbetshöjd
- Mycket hög bärkraft
- Botten och mellanbotten
- Mjuk öppning och stängning av dörren
Kvalitet
- Skärplattans material: Plastik.
Arbetsyta
- Arbetsyta utan kant
- Arbetsyta förstärkt med MDF Omega
- Arbetsplatta av dubbla lager rostfritt stål
Underrede
- med dubbelväggiga skjutdörrar
- Ljudisolerade fotplattor
- Justerbara fötter i rostfritt stål
- med mellanbotten som kan justeras i höjdled
Ingår i leveransen
- 1 mellanbotten
Riktlinjer
- Producerad naturligtvis i enlighet med hygien- och säkerhetsriktlinjerna.
- CE-märkt
- Materialen uppfyller de europeiska livsmedelsstandarderna
Teknisk data
Abmessungen
| Bredd | 2.000 mm |
|---|---|
| Djup | 800 mm |
| Höjd | 910 mm |
Abmessungen Zwischenboden
| Nettobredd på mellanliggande hylla | 1.920 mm |
|---|---|
| Nettodjupet på den mellanliggande hyllan | 682 mm |
| Nettohöjd på mellanliggande hylla | 40 mm |
Abmessungen Schneideplatte
| Skärplattans bredd | 2.000 mm |
|---|---|
| Tjocklek på skärplattan | 40 mm |
Details
| Produktens material | Rostfritt stål AISI 304 |
|---|---|
| Maximal höjd inkl. fötter utan backsplash | 950 mm |
| Typ av dörr | Skjutdörrar |
| Antal dörrar | 2 Stk. |
| Bänkskiva Tjocklek | 60 mm |
| Intervall för byte av skärbräda | 8 till 10 månader |
| Färg | Vit |
| Lastkapacitet | 500 kg |
| Lastkapacitet mellanliggande hylla | 70 kg |
Lieferung
| Frakt metod | Spedition |
|---|---|
| Leverans State | Monterat |
| Bruttovikt | 177,70 kg |
| Netto vikt | 159,20 kg |
Säkerhets- och kassationsanvisningar
Säkerhets- och kassationsanvisningar
Säkerhets- och kassationsanvisningar
Din pålitliga partner
- Pris/prestanda: Betyg "mycket bra"
- Kundnöjdhet: Betyg "mycket bra"
Dina fördelar
- Över 35 000 produkter i lager och redo att skickas
- Fri leverans i hela Europa på alla beställningar
- Sett det billigare någon annanstans? Utnyttja vår Prisgaranti!
- Pålitlig kvalitet stödd av över 20 års marknadsledande erfarenhet
Saknar du produktinformation?Skriv gärna till oss direkt här >
RRP 14.465,64 €*
















