Ismaskin - cylindrar - 22 kg/24 h - med avloppspump
270 Watt
SKU EKZ22FN

* Bilden kan skilja sig något från originalet.
Garanterat: Beställ före kl. 12 för omedelbar leverans!
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 9 085,88 kr
Ismaskin - cylindrar - 22 kg/24 h - med avloppspump
Betygsätt nu
SKU EKZ22FN
270 Watt
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 9 085,88 kr
Tillbehör (4)
Beskrivning
Utförande
- Rymlig antibakteriell förvaringsbehållare
Kvalitet
- Stomme tillverkat av Polyurethane
Ingår i leveransen
Observera
- Vänligen måste du ha ett vattenavlopp för den här enheten.
- Denna produkt kräver en fast vattenanslutning!
- OBS! De integrerade behållarna är inte lämpliga för permanent lagring av isbitarna!
- För att enheten ska fungera felfritt rekommenderar vi att den avkalkas med jämna mellanrum.
- Om du har installerat ett avkalkningsmedel, observera att patronen måste regenereras efter ca 1.500 - 2.000 Liter vattenflöde. Det faktiska maximala flödet beror på vattnets hårdhet.
Riktlinjer
- Producerad naturligtvis i enlighet med hygien- och säkerhetsriktlinjerna.
- CE-märkt
- Materialen uppfyller de europeiska livsmedelsstandarderna
Teknisk data
Mått
| Bredd | 355 mm |
|---|---|
| Djup | 435 mm |
| Höjd | 590 mm |
Detaljer
| Isproduktion/dag | 22 kg |
|---|---|
| Behållarens Kapacitet | 4 kg |
| Vattentryck | min. 1 bar - max. 5 bar |
Kylning
| Kylfaktor | Cirkulation |
|---|---|
| Vattentemperatur | 10 °C °C till 32 °C °C |
| Klimatklass | T |
| Kylmedel | R290 |
Anslutningsvärden
| Effekt | 270 Watt |
|---|---|
| Spänning | 230V |
| Fas(er) | 1N/PE |
| Frekvens | 50 Hz |
Leverans
| Frakttyp | Spedition |
|---|---|
| Leveransskick | Monterat |
| Bruttovikt | 32 kg |
Din pålitliga partner
- Pris/prestanda: Betyg "mycket bra"
- Kundnöjdhet: Betyg "mycket bra"
Dina fördelar
- Över 35 000 produkter i lager och redo att skickas
- Fri leverans i hela Europa på alla beställningar
- Sett det billigare någon annanstans? Utnyttja vår Prisgaranti!
- Pålitlig kvalitet stödd av över 20 års marknadsledande erfarenhet
Saknar du produktinformation?Skriv gärna till oss direkt här >
RRP 13.606,39 €*


















