DEMEYERE | Apollo 7 Round‑Bottom Wok – Ø 36 cm - 2.3 mm - High‑Heat Stir‑Fry
Lämplig för induktion
SKU 1005247

* Bilden kan skilja sig något från originalet.
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 2 769,68 kr
DEMEYERE | Apollo 7 Round‑Bottom Wok – Ø 36 cm - 2.3 mm - High‑Heat Stir‑Fry
SKU 1005247
Lämplig för induktion
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 2 769,68 kr
Tillbehör (12)
Beskrivning
Högkvalitativ wok i rostfritt stål för mångsidig matlagning
Denna wok utmärker sig genom sin runda botten med en diameter på 360 mm, som möjliggör optimal värmefördelning. Tillverkad av robust rostfritt stål 18/10, garanterar den lång livslängd och enkel rengöring. Det långa handtaget säkerställer trygg hantering, medan den släta ytan underlättar tillagningen av mat. Den tidlösa designen passar sömlöst in i varje professionellt kök.Perfekt lämpad för olika spistyper och användningsområden
Woken är kompatibel med elektriska, gas-, glaskeramiska och induktionshällar, vilket gör den mycket flexibel. Idealisk för snabb bryning, ångning eller wokstekning av grönsaker, kött och asiatiska rätter. Tack vare den runda botten är den särskilt lämplig för användning på speciella wokringar eller i professionella kök med gasspisar. Detta säkerställer en jämn värmefördelning som ger perfekta matlagningsresultat.Teknisk data
Abmessungen
| Bredd | 360 mm |
|---|---|
| Djup | 655 mm |
| Höjd | 120 mm |
| 360 mm | |
| 130 mm |
Details
| Färg | Silver |
|---|---|
| Kapacitet | 6 l |
| No | |
| Produktens material | Stainless steel 18/10 |
| Lämplig för | Electric, Gas, Glass-ceramic, Induktion |
| Silvinox® | |
| Stick Handle | |
| 1 | |
| 7 Ply |
Lieferung
| Bruttovikt | 2,27 kg |
|---|---|
| Netto vikt | 1,78 kg |
Din pålitliga partner
- Pris/prestanda: Betyg "mycket bra"
- Kundnöjdhet: Betyg "mycket bra"
Dina fördelar
- Över 35 000 produkter i lager och redo att skickas
- Fri leverans i hela Europa på alla beställningar
- Sett det billigare någon annanstans? Utnyttja vår Prisgaranti!
- Pålitlig kvalitet stödd av över 20 års marknadsledande erfarenhet
Saknar du produktinformation?Skriv gärna till oss direkt här >










