DEMEYERE | Apollo 7 Flat‑Bottom Wok Pan – Ø 30 cm - 2.3 mm - Induction Ready
Lämplig för induktion
SKU 1005277

* Bilden kan skilja sig något från originalet.
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 2 200,19 kr
DEMEYERE | Apollo 7 Flat‑Bottom Wok Pan – Ø 30 cm - 2.3 mm - Induction Ready
SKU 1005277
Lämplig för induktion
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 2 200,19 kr
Tillbehör (13)
Beskrivning
Högkvalitativ wok med flat botten i rostfritt stål
Denna wok från APOLLO 7-serien utmärker sig genom sitt robusta material i rostfritt stål 18/10, vilket garanterar lång livslängd och enkel rengöring. Med en diameter på 300 mm och en flat botten erbjuder den optimal värmefördelning och stabilitet på spisen. Det långa handtaget möjliggör säker hantering och gör vändning och omrörning särskilt bekvämt. Den tidlösa designen smälter sömlöst in i varje professionellt köksmiljö.Mångsidig användning på alla typer av spisar
Woken är lämplig för alla vanliga spistyper, inklusive el, gas, glas-keramik och induktion. Detta gör den flexibel att använda i olika matlagningssituationer, vare sig det gäller att steka, ånga eller sjuda. Särskilt inom det asiatiska köket är den idealisk för tillagning av wok-rätter, grönsaker eller kött. Tack vare den platta bottenformen passar den också perfekt för moderna kokplattor och professionella kök som värdesätter effektivitet och kvalitet.Teknisk data
Abmessungen
| Bredd | 300 mm |
|---|---|
| Djup | 514 mm |
| Höjd | 90 mm |
| 300 mm | |
| 130 mm |
Details
| Färg | Silver |
|---|---|
| Kapacitet | 3 l |
| No | |
| Produktens material | Stainless steel 18/10 |
| Lämplig för | Electric, Gas, Glass-ceramic, Induktion |
| Frosted | |
| Stick Handle | |
| 1 | |
| 7 Ply |
Lieferung
| Bruttovikt | 1,89 kg |
|---|---|
| Netto vikt | 1,41 kg |
Din pålitliga partner
- Pris/prestanda: Betyg "mycket bra"
- Kundnöjdhet: Betyg "mycket bra"
Dina fördelar
- Över 35 000 produkter i lager och redo att skickas
- Fri leverans i hela Europa på alla beställningar
- Sett det billigare någon annanstans? Utnyttja vår Prisgaranti!
- Pålitlig kvalitet stödd av över 20 års marknadsledande erfarenhet
Saknar du produktinformation?Skriv gärna till oss direkt här >












