(6 pieces) – WMF | MANHATTAN – Margarita Glass 97 – 340 ml
SKU 58.0030.0097

* Bilden kan skilja sig något från originalet.
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 45,21 €
(6 pieces) – WMF | MANHATTAN – Margarita Glass 97 – 340 ml
SKU 58.0030.0097
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 45,21 €
Tillbehör (10)
Beskrivning
Eleganta margaritaglas i blyfritt kristallglas
Setet med sex margaritaglas från serien MANHATTAN utmärker sig genom högkvalitativt blyfritt kristallglas som ger en klar och briljant finish. Dessa glas är omärkta och erbjuder därmed flexibel användning utan fasta volymangivelser. Med sin tidlösa design passar de perfekt in i alla restaurangmiljöer eller exklusiva barer.
Mångsidiga och lätta att underhålla
Margaritaglasen är maskindiskbara, vilket garanterar enkel och snabb rengöring. De är idealiska för stilfull presentation av cocktails, särskilt margaritas, men även för andra blanddrycker. Tack vare den robusta tillverkningen är de optimala för dagligt bruk inom restaurangbranschen eller vid evenemang.
Teknisk data
Abmessungen
| Bredd | 111 mm |
|---|---|
| Djup | 111 mm |
| Höjd | 172 mm |
Details
| Serie | WMF firstglass Manhattan |
|---|---|
| Ställ in kvantitet | 6 Stk. |
| Färg | Transparent (Clear) |
| 340 ml |
Beschaffenheit
| Produktens material | Blyfritt kristallglas |
|---|---|
| Lämplig för | Diskmaskin |
| Funktioner | Okalibrerad |
| Fyllningslinje | Nein |
Lieferung
| Frakt metod | Paket |
|---|---|
| Bruttovikt | 1,04 kg |
| Netto vikt | 0,17 kg |
Din pålitliga partner
- Pris/prestanda: Betyg "mycket bra"
- Kundnöjdhet: Betyg "mycket bra"
Dina fördelar
- Över 35 000 produkter i lager och redo att skickas
- Fri leverans i hela Europa på alla beställningar
- Sett det billigare någon annanstans? Utnyttja vår Prisgaranti!
- Pålitlig kvalitet stödd av över 20 års marknadsledande erfarenhet
Saknar du produktinformation?Skriv gärna till oss direkt här >





