(36 pieces) LIBBEY | GIBRALTAR - Rocks - 207ml
Height: 85mm
SKU 70673

* Bilden kan skilja sig något från originalet.
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 111,85 €
(36 pieces) LIBBEY | GIBRALTAR - Rocks - 207ml
Betygsätt nu
SKU 70673
Height: 85mm
Skriv ut* nettopris | bruttopris inkl. 19% moms: 111,85 €
Tillbehör (10)
Beskrivning
Mångsidigt glas för klassiska drycker
Detta set består av 36 högkvalitativa glas från Gibraltar-serien, som är speciellt utformade för att avnjuta klassiska cocktails, espresso och whisky. Tillverkade av robustt glas, erbjuder glasen en elegant look samtidigt som de är funktionella. Rocks-formen säkerställer ett stadigt grepp och framhäver den stilfulla designen.Idealisk för professionellt bruk
Glasen är diskmaskinssäkra, vilket garanterar enkel rengöring och hög bekvämlighet i restaurangverksamhet. De är omedelbart utan måttmarkeringar, vilket ger flexibilitet vid dryckesberedning. Perfekt lämpade för barer, restauranger eller evenemang där både kvalitet och design är viktiga. Kombinationen av praktisk hantering och tilltalande utseende gör detta set till det optimala valet för professionell servering.Teknisk data
Abmessungen
| Bredd | 85 mm |
|---|---|
| Djup | 85 mm |
| Höjd | 85 mm |
Details
| Serie | GIBRALTAR |
|---|---|
| Ställ in kvantitet | 36 Stk. |
| Färg | Transparent (Clear) |
| 207 ml | |
| Klassiska cocktails, Espresso, Whisky |
Beschaffenheit
| Produktens material | Glass |
|---|---|
| Lämplig för | Diskmaskin |
| Funktioner | Okalibrerad |
| Fyllningslinje | Nein |
Lieferung
| Frakt metod | Paket |
|---|---|
| Bruttovikt | 3,93 kg |
| Netto vikt | 0,29 kg |
Din pålitliga partner
- Pris/prestanda: Betyg "mycket bra"
- Kundnöjdhet: Betyg "mycket bra"
Dina fördelar
- Över 35 000 produkter i lager och redo att skickas
- Fri leverans i hela Europa på alla beställningar
- Sett det billigare någon annanstans? Utnyttja vår Prisgaranti!
- Pålitlig kvalitet stödd av över 20 års marknadsledande erfarenhet
Saknar du produktinformation?Skriv gärna till oss direkt här >
RRP 153,99 €*





