Φούσκα με ενσωματωμένο μοτέρ - 120 cm - με ρυθμιστή στροφών, φίλτρα & φωτισμό - 90 cm βάθος
Βάθος εγκατάστασης: 900mm
SKU KLR129M

Πάνω από 1 Εκατ. ικανοποιημένους Πελάτες παγκοσμίως
Εγγυημένο: Παραγγείλτε έως τις 12 το μεσημέρι για άμεση αποστολή!
Εκτύπωση* καθαρή τιμή | συνολική τιμή συμπερ. 19% ΦΠΑ.: 848,46 €
Φούσκα με ενσωματωμένο μοτέρ - 120 cm - με ρυθμιστή στροφών, φίλτρα & φωτισμό - 90 cm βάθος
SKU KLR129M
Βάθος εγκατάστασης: 900mm
Εκτύπωση* καθαρή τιμή | συνολική τιμή συμπερ. 19% ΦΠΑ.: 848,46 €
Αξεσουάρ (2)
Πλεονεκτήματα Προϊόντος
- Κατασκευασμένο στην Ιταλία: Αντιπροσωπεύει υψηλής ποιότητας κατασκευή και αξιόπιστη ποιότητα.
- Υψηλή απόδοση αέρα: Διασφαλίζει γρήγορη και αποτελεσματική απομάκρυνση καπνών και οσμών σε επαγγελματικές κουζίνες.
- Λαβύρινθος φίλτρο από ανοξείδωτο ατσάλι: Προσφέρει αποτελεσματική προστασία από φλόγες και αποτρέπει την εναπόθεση λίπους στον αγωγό εξαγωγής αέρα.
- Ερμητικά σφραγισμένη λεκάνη συλλογής λίπους με βαλβίδα αποστράγγισης: Επιτρέπει υγιεινό και εξοικονομητικό σε χρόνο καθαρισμό της απορροφητήρας.
Περιγραφή
Επισκόπηση προϊόντος
Αυτή η κουκούλα τύπου κουτιού με ενσωματωμένο μοτέρ έχει σχεδιαστεί ειδικά για χρήση στη γαστρονομία. Με πλάτος 1200 mm, προσφέρει μια συμπαγή και ανθεκτική λύση για αποτελεσματική απορρόφηση αέρα. Ο χειροκίνητος χειρισμός επιτρέπει εύκολο έλεγχο, ενώ ο ενσωματωμένος φωτισμός LED εξασφαλίζει βέλτιστες συνθήκες ορατότητας. Ο σχεδιασμός από υψηλής ποιότητας ανοξείδωτο ατσάλι AISI 430 εγγυάται ανθεκτικότητα και εύκολο καθαρισμό.Λεπτομέρειες προϊόντος
Η κουκούλα διαθέτει ισχυρό μοτέρ 147 Watt, που εξασφαλίζει όγκο αέρα έως και 1360 m³/h. Με τρία επίπεδα ταχύτητας, η απορροφητική ισχύς μπορεί να προσαρμοστεί ευέλικτα σε διάφορες απαιτήσεις. Δύο φίλτρα τύπου B παρέχουν αποτελεσματική απομάκρυνση λίπους, υποστηριζόμενα από ξεχωριστές ζώνες συλλογής και απορρόφησης. Η μονομπλόκ κατασκευή με σημειακή συγκόλληση προσδίδει στην κουκούλα υψηλή στρεπτική ακαμψία, ενώ η βαλβίδα αποστράγγισης λίπους διευκολύνει τη συντήρηση.Συμπέρασμα και πεδία εφαρμογής
Αυτή η κουκούλα τύπου κουτιού είναι ιδανική για επαγγελματικές κουζίνες που δίνουν έμφαση σε αξιόπιστη και ισχυρή απορρόφηση. Είναι ιδιαίτερα κατάλληλη για γαστρονομικές επιχειρήσεις όπου η υγιεινή και η ασφάλεια έχουν προτεραιότητα. Ο συνδυασμός ανθεκτικού ανοξείδωτου ατσαλιού, αποδοτικού μοτέρ και πρακτικών χαρακτηριστικών την καθιστά μια ανθεκτική και εύκολη στη συντήρηση λύση. Τέλεια για χρήση σε εστιατόρια, μεγάλες κουζίνες ή υπηρεσίες catering.Εγκατάσταση & Λειτουργία
- ⚠️ Η διάμετρος των σωλήνων πρέπει πάντα να παραμένει η ίδια ή να μειώνεται μόνο με σωστό σχεδιασμό.
- ⚠️ Μια λανθασμένη μείωση μπορεί να επηρεάσει ολόκληρο το σύστημα.
Καθαρισμός & Συντήρηση
- Τα σύγχρονα φίλτρα προστασίας από φλόγα από ανοξείδωτο ατσάλι μπορούν να καθαριστούν στο επαγγελματικό πλυντήριο πιάτων.
- Ο καθημερινός καθαρισμός αποτρέπει το κάψιμο και τη συσσώρευση ρητίνης στα φίλτρα.
- Αφαιρέστε προσεκτικά τα φίλτρα από τη βάση, καθώς μπορεί να υπάρχουν σταγόνες λίπους.
- Σε περίπτωση έντονης βρωμιάς, ξεπλύνετε το χοντρό λίπος με ζεστό νερό.
- Πλύνετε στο πλυντήριο πιάτων σε υψηλές θερμοκρασίες (τουλάχιστον 60–70 °C) με απορρυπαντικό που διαλύει το λίπος.
- Τα φίλτρα πρέπει να είναι εντελώς στεγνά πριν επανατοποθετηθούν, για να αποφευχθεί η ανάπτυξη μούχλας και βακτηρίων.
Τεχνικά δεδομένα
Διαστάσεις
| Πλάτος | 1.200 mm |
|---|---|
| Βάθος | 900 mm |
| Ύψος | 450 mm |
Διαστάσεις Φίλτρου
| Πλάτος | 400 mm |
|---|---|
| Ύψος | 500 mm |
Λεπτομέρειες
| Χρώμα | Ανοξείδωτο ατσάλι |
|---|---|
| Φωτισμός | LED |
| Όγκος Μεταφοράς | 1.360 m³/h/ώρα |
| Επίπεδα Ταχύτητας Κινητήρα | 3 |
| Αριθμός Φίλτρων | 2 |
| Τύπος φίλτρου | Τύπος Β |
Τιμές Σύνδεσης
| Ισχύς Κινητήρα | 147 Watt |
|---|---|
| Τάση | 230V |
| Φάση (εις) | 1N/PE |
| Συχνότητα | 50 Hz |
Παράδοση
| Μέθοδος αποστολής | Πρακτορείο αποστολών |
|---|---|
| Κατάσταση κατά την Παράδοση | Συναρμολογημένο |
| Μικτό βάρος | 45,50 kg |
| Καθαρό βάρος | 35,50 kg |
Ο αξιόπιστος συνεργάτης σας
- Τιμή/απόδοση: Βαθμός "πολύ καλή"
- Ικανοποίηση πελατών: Βαθμός "πολύ καλή"
Τα Πλεονεκτήματά σας
- Πάνω από 35.000 προϊόντα σε απόθεμα και έτοιμα για αποστολή
- Δωρεάν παράδοση σε όλη την Ευρώπη για όλες τις παραγγελίες
- Το έχετε δει φθηνότερα αλλού; Αξιοποιήστε την Υπόσχεση Αντιστοίχισης Τιμής μας!
- Αξιόπιστη ποιότητα με την υποστήριξη άνω των 20 ετών κορυφαίας εμπειρίας στην αγορά
Σας λείπουν Πληροφορίες Προϊόντος;Παρακαλώ γράψτε μας απευθείας εδώ >
RRP 1.252,99 €*












