Φούρνος πίτσας ξύλου - 850x920 mm - 1 x Ø 70 cm - για Ø 70 cm πίτσα - έως 400 °C - μαύρο - περιλαμβ. βάση
Μέγ. Θερμοκρασία 400 °C
SKU HPOUE8S

Πάνω από 1 Εκατ. ικανοποιημένους Πελάτες παγκοσμίως
Εγγυημένο: Παραγγείλτε έως τις 12 το μεσημέρι για άμεση αποστολή!
Εκτύπωση* καθαρή τιμή | συνολική τιμή συμπερ. 19% ΦΠΑ.: 1.975,39 €
Φούρνος πίτσας ξύλου - 850x920 mm - 1 x Ø 70 cm - για Ø 70 cm πίτσα - έως 400 °C - μαύρο - περιλαμβ. βάση
SKU HPOUE8S
Μέγ. Θερμοκρασία 400 °C
Εκτύπωση* καθαρή τιμή | συνολική τιμή συμπερ. 19% ΦΠΑ.: 1.975,39 €
Αξεσουάρ (5)
Πλεονεκτήματα Προϊόντος
- Βέλτιστη και ομοιόμορφη κατανομή θερμότητας: Αυτό εξασφαλίζει τέλεια ψημένες πίτσες χωρίς ζεστά ή κρύα σημεία.
- Γρήγορος χρόνος ψησίματος (60-90 δευτερόλεπτα): Μπορείτε να ετοιμάσετε πολλές πίτσες σε σύντομο χρονικό διάστημα, εξοικονομώντας πολύτιμο χρόνο.
- Αυθεντική, καπνιστή γεύση: Ο ξυλόφουρνος δίνει στις πίτσες σας μια απαράμιλλη αρωματική γεύση που θα σας ενθουσιάσει.
Περιγραφή
Γενική Περιγραφή Προϊόντος
Ο ξυλόφουρνος για πίτσα – Μαύρος – με βάση είναι ιδανικός για τους λάτρεις της αυθεντικής πίτσας ψημένης σε ξυλόφουρνο. Η χειροκίνητη λειτουργία επιτρέπει πλήρη έλεγχο της διαδικασίας ψησίματος. Ο μοντέρνος σχεδιασμός του ενσωματώνεται κομψά σε κάθε περιβάλλον εστίασης. Με απόδοση που βασίζεται στη λειτουργία με ξύλο, προσφέρει μια παραδοσιακή μέθοδο παρασκευής για ασυναγώνιστη γεύση.Λεπτομέρειες Προϊόντος
Αυτός ο φούρνος πίτσας είναι σχεδιασμένος για έως 1 πίτσα με διάμετρο 35 εκ.. Η θερμοκρασία φτάνει έως 400 °C, εξασφαλίζοντας τέλεια αποτελέσματα ψησίματος. Η άμεση θερμότητα προσφέρει τραγανή βάση και ομοιόμορφο ψήσιμο. Η κατάλληλη βάση παρέχει σταθερότητα και διευκολύνει τη χρήση σε επαγγελματικές κουζίνες. Η απλή χρήση τον καθιστά ιδιαίτερα φιλικό προς τον χρήστη.Συμπέρασμα και Πεδίο Εφαρμογής
Ο ξυλόφουρνος για πίτσα είναι εξαιρετικός για πιτσαρίες, επιχειρήσεις εστίασης και όσους προτιμούν την παραδοσιακή πίτσα από ξυλόφουρνο. Η ανθεκτική κατασκευή του και η υψηλή θερμοκρασιακή ικανότητα τον καθιστούν την τέλεια συσκευή για επαγγελματική χρήση. Είτε για τον τομέα της εστίασης είτε για τον φιλόδοξο ερασιτέχνη σεφ – αυτός ο φούρνος πίτσας εντυπωσιάζει με την ποιότητα και τη λειτουργικότητά του.Εγκατάσταση & Λειτουργία
- ⚠️ Διατηρείτε απόσταση τουλάχιστον 15 εκ. από τις πίσω και πλευρικές επιφάνειες καθώς και από γειτονικές μεγάλες συσκευές.
- ⚠️ Οι ξυλόφουρνοι πίτσας προορίζονται μόνο για εξωτερική χρήση.
- ⚠️ Για εσωτερική χρήση, επικοινωνήστε με τον καπνοδοχο πριν τη χρήση.
- Αφαιρέστε πλήρως τα υλικά συσκευασίας, ειδικά το φελιζόλ από τον θάλαμο ψησίματος και κάτω από τα πυρίμαχα τούβλα.
- Προθερμάνετε τον φούρνο πριν από την πρώτη χρήση: αυξήστε τη θερμοκρασία κατά 50 °C κάθε 30 λεπτά.
- Φτάστε στην μέγιστη θερμοκρασία και θερμάνετε τον φούρνο για 4 ώρες.
- Κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης, αφήνετε την πόρτα ανοιχτή για να απελευθερωθούν οι ατμοί.
Καθαρισμός & Συντήρηση
- Καψίματα υπολειμμάτων τροφίμων στον πυθμένα του φούρνου για την αφαίρεση υπολειμμάτων.
- Μετά την ψύξη, καθαρίστε προσεκτικά τον πυθμένα με μια βούρτσα ορείχαλκου.
- Αφαιρέστε πλήρως τα παλιά υπολείμματα στάχτης πριν από κάθε νέα ανάφλεξη.
Τεχνικά δεδομένα
Διαστάσεις
| Πλάτος | 850 mm |
|---|---|
| Βάθος | 920 mm |
| Ύψος | 1.670 mm |
Εσωτερικές Διαστάσεις
| Διάμετρος | 700 mm |
|---|---|
| Ύψος εσωτερικών Διαστάσεων | 265 mm |
Εσωτερικές Διαστάσεις Πόρτας
| Πλάτος Πόρτας | 360 mm |
|---|---|
| Ύψος Πόρτας | 200 mm |
Διαστάσεις Υποπλαισίου
| Καθαρό Πλάτος Υποπλαισίου | 710 mm |
|---|---|
| Καθαρό Βάθος Υποπλαισίου | 705 mm |
| Καθαρό Ύψος Υποπλαισίου | 822 mm |
Λεπτομέρειες
| Χρώμα | Μαύρο |
|---|---|
| Αριθμός Θαλάμων | 1 Θάλαμος ψησίματος |
| Τρόπος λειτουργίας | Ξύλο |
| Τύπος θέρμανσης | Άμεση θέρμανση |
| Θερμοκρασία έως | 400 °C |
Παράδοση
| Μέθοδος αποστολής | Πρακτορείο αποστολών |
|---|---|
| Κατάσταση κατά την Παράδοση | Ασυναρμολόγητο |
| Μικτό βάρος | 145 kg |
| Καθαρό βάρος | 110,50 kg |
Λήψη / Εκρηκτικός Σχεδιασμός
Λήψη / Εκρηκτικός Σχεδιασμός
Οδηγίες ασφαλείας και απόρριψης
Οδηγίες ασφαλείας και απόρριψης
Λήψη / Εκρηκτικός Σχεδιασμός
Οδηγίες ασφαλείας και απόρριψης
Ο αξιόπιστος συνεργάτης σας
- Τιμή/απόδοση: Βαθμός "πολύ καλή"
- Ικανοποίηση πελατών: Βαθμός "πολύ καλή"
Τα Πλεονεκτήματά σας
- Πάνω από 35.000 προϊόντα σε απόθεμα και έτοιμα για αποστολή
- Δωρεάν παράδοση σε όλη την Ευρώπη για όλες τις παραγγελίες
- Το έχετε δει φθηνότερα αλλού; Αξιοποιήστε την Υπόσχεση Αντιστοίχισης Τιμής μας!
- Αξιόπιστη ποιότητα με την υποστήριξη άνω των 20 ετών κορυφαίας εμπειρίας στην αγορά
Σας λείπουν Πληροφορίες Προϊόντος;Παρακαλώ γράψτε μας απευθείας εδώ >
RRP 3.007,99 €*














