Φούρνος πίτσας αερίου Power - 11 x Ø 25 cm - για Ø 25 cm πίτσα - έως 400 °C - Μηχανικός - κόκκινο - περιλαμβ. βάση
Μέγ. Θερμοκρασία 400 °C
SKU GPOE175R#UGE17

Πάνω από 1 Εκατ. ικανοποιημένους Πελάτες παγκοσμίως
Εγγυημένο: Παραγγείλτε έως τις 12 το μεσημέρι για άμεση αποστολή!
Εκτύπωση* καθαρή τιμή | συνολική τιμή συμπερ. 19% ΦΠΑ.: 4.147,14 €
Φούρνος πίτσας αερίου Power - 11 x Ø 25 cm - για Ø 25 cm πίτσα - έως 400 °C - Μηχανικός - κόκκινο - περιλαμβ. βάση
Αξιολογήστε τώρα
SKU GPOE175R#UGE17
Μέγ. Θερμοκρασία 400 °C
Εκτύπωση* καθαρή τιμή | συνολική τιμή συμπερ. 19% ΦΠΑ.: 4.147,14 €
Αξεσουάρ (6)
Πλεονεκτήματα Προϊόντος
- Βέλτιστη και ομοιόμορφη κατανομή θερμότητας: Αυτό εξασφαλίζει τέλεια ψημένες πίτσες χωρίς κρύα σημεία, βελτιώνοντας την ποιότητα των πιάτων σας.
- Υψηλής ποιότητας καυστήρες αερίου: Εγγυώνται μια αξιόπιστη και αποδοτική πηγή θερμότητας που μειώνει την κατανάλωση ενέργειας.
- Κάθε καυστήρας ρυθμίζεται ξεχωριστά: Αυτό σας επιτρέπει να προσαρμόζετε με ακρίβεια τη θερμοκρασία και να δημιουργείτε διαφορετικές ζώνες ψησίματος.
Περιγραφή
Γενική Περιγραφή Προϊόντος
Ο φούρνος πίτσας αερίου είναι ιδανικός για τη γαστρονομία και τις πιτσαρίες που δίνουν έμφαση στην ποιότητα και την αποδοτικότητα. Με χωρητικότητα 11 πίτσες διαμέτρου 25 εκ., είναι κατάλληλος για επαγγελματική χρήση. Η χειροκίνητη λειτουργία επιτρέπει ακριβή έλεγχο των διαδικασιών ψησίματος. Ο σύγχρονος σχεδιασμός και η στιβαρή κατασκευή τον καθιστούν έναν ανθεκτικό συνεργάτη σε κάθε κουζίνα.Λεπτομέρειες Προϊόντος
Ο φούρνος λειτουργεί με ισχύ αερίου 46 kW, που εξασφαλίζει γρήγορη και ομοιόμορφη κατανομή θερμότητας. Η επιφάνεια ψησίματος είναι κατασκευασμένη από ειδικό σαμότ, που εγγυάται βέλτιστα αποτελέσματα ψησίματος. Η θερμοκρασία ρυθμίζεται χειροκίνητα έως και τους 400 °C. Χαρακτηριστικά ασφαλείας όπως το θερμοστοιχείο για την παρακολούθηση της φλόγας και η βαλβίδα ασφαλείας εξασφαλίζουν ασφαλή λειτουργία. Κάθε καυστήρας αερίου ρυθμίζεται ξεχωριστά και παρέχει ακριβή κάτω θερμότητα.Συμπέρασμα και Περιοχές Χρήσης
Αυτός ο φούρνος πίτσας είναι ιδανικός για πιτσαρίες και επιχειρήσεις γαστρονομίας που αναζητούν μια αξιόπιστη και ισχυρή λύση. Ξεχωρίζει για την εύκολη χρήση, την ασφάλεια και τα ομοιόμορφα αποτελέσματα ψησίματος. Το ενσωματωμένο υποστήριγμα καθιστά τον φούρνο κινητό και ευέλικτο στη χρήση. Ιδανικός για όσους θέλουν να παρασκευάσουν αυθεντική ιταλική πίτσα σε σύντομο χρόνο.Εγκατάσταση & Λειτουργία
- ⚠️ Όλες οι συσκευές με αέριο πρέπει να συνδεθούν από ειδικό τεχνικό.
- ⚠️ Συνιστάται η εγκατάσταση συστήματος εξαερισμού για την εξασφάλιση βέλτιστης απόδοσης.
- ⚠️ Διατηρήστε απόσταση τουλάχιστον 15 εκ. από τους πίσω και πλαϊνούς τοίχους καθώς και από γειτονικές μεγάλες συσκευές.
- Αφαιρέστε πλήρως το υλικό συσκευασίας, ειδικά το φελιζόλ στον θάλαμο ψησίματος και κάτω από τα πυρότουβλα.
- Πριν από την πρώτη χρήση, κάψτε τον φούρνο: Αυξήστε τη θερμοκρασία κατά 50°C κάθε 30 λεπτά, μέχρι να επιτευχθεί η μέγιστη θερμοκρασία.
- Ζεστάνετε τον φούρνο στη μέγιστη θερμοκρασία για 4 ώρες, κρατώντας την πόρτα ανοιχτή για να απελευθερωθούν οι αναπτυσσόμενοι ατμοί.
Καθαρισμός & Συντήρηση
- Καθαρίζετε τακτικά την πυρίμαχη πέτρα με μια ορειχάλκινη βούρτσα για να αφαιρείτε υπολείμματα ψησίματος και να αποφεύγετε τον καπνό.
- Αποφύγετε το βρεγμένο καθάρισμα των πυρίμαχων πετρών, καθώς αυτό μπορεί να προκαλέσει ρωγμές από τάσεις.
Τεχνικά δεδομένα
Διαστάσεις
| Πλάτος | 1.255 mm |
|---|---|
| Βάθος | 1.728 mm |
| Ύψος | 1.725 mm |
Εσωτερικές Διαστάσεις
| Πλάτος | 950 mm |
|---|---|
| Βάθος | 1.250 mm |
Εσωτερικές Διαστάσεις Πόρτας
| Πλάτος | 642 mm |
|---|---|
| Υψος | 263 mm |
Διαστάσεις Υποπλαισίου
| Πλάτος | 1.177 mm |
|---|---|
| Βάθος | 1.445 mm |
| Ύψος | 930 mm |
Λεπτομέρειες
| Τύπος Συσκευής | Φούρνος Πίτσας Αερίου |
|---|---|
| Αριθμός Θαλάμων | 1 Θάλαμος ψησίματος |
| Πίτσες ανά Θάλαμο | 11 |
| Για Πίτσες με | Ø 25 mm |
Τύπος Ψησίματος
| Τύπος Θερμότητας | Θερμοκρασία κάτω |
|---|---|
| Θερμοκρασία έως | 400 °C |
Τιμές Σύνδεσης
| Ισχύς | 46 kW |
|---|---|
| Κατανάλωση φυσικού Αερίου | 3,59 μ³/ώρα |
| Κατανάλωση αερίου προπανίου | 2,1 kg/h |
Παράδοση
| Μέθοδος αποστολής | Πρακτορείο αποστολών |
|---|---|
| Κατάσταση κατά την Παράδοση | Ασυναρμολόγητο |
| Μικτό βάρος | 439 kg |
| Καθαρό βάρος | 400 kg |
Λήψη / Εκρηκτικός Σχεδιασμός
Λήψη / Εκρηκτικός Σχεδιασμός
Οδηγίες ασφαλείας και απόρριψης
Οδηγίες ασφαλείας και απόρριψης
Λήψη / Εκρηκτικός Σχεδιασμός
Οδηγίες ασφαλείας και απόρριψης
Ο αξιόπιστος συνεργάτης σας
- Τιμή/απόδοση: Βαθμός "πολύ καλή"
- Ικανοποίηση πελατών: Βαθμός "πολύ καλή"
Τα Πλεονεκτήματά σας
- Πάνω από 35.000 προϊόντα σε απόθεμα και έτοιμα για αποστολή
- Δωρεάν παράδοση σε όλη την Ευρώπη για όλες τις παραγγελίες
- Το έχετε δει φθηνότερα αλλού; Αξιοποιήστε την Υπόσχεση Αντιστοίχισης Τιμής μας!
- Αξιόπιστη ποιότητα με την υποστήριξη άνω των 20 ετών κορυφαίας εμπειρίας στην αγορά
Σας λείπουν Πληροφορίες Προϊόντος;Παρακαλώ γράψτε μας απευθείας εδώ >
RRP 6.689,99 €*














