Φούρνος πίτσας αερίου - 11 x Ø 25 cm - για Ø 25 cm πίτσα - έως 400 °C - Μηχανικός - κόκκινο
Μέγ. Θερμοκρασία 400 °C
SKU GPOE175R

Πάνω από 1 Εκατ. ικανοποιημένους Πελάτες παγκοσμίως
Εγγυημένο: Παραγγείλτε έως τις 12 το μεσημέρι για άμεση αποστολή!
Εκτύπωση* καθαρή τιμή | συνολική τιμή συμπερ. 19% ΦΠΑ.: 3.640,20 €
Φούρνος πίτσας αερίου - 11 x Ø 25 cm - για Ø 25 cm πίτσα - έως 400 °C - Μηχανικός - κόκκινο
SKU GPOE175R
Μέγ. Θερμοκρασία 400 °C
Εκτύπωση* καθαρή τιμή | συνολική τιμή συμπερ. 19% ΦΠΑ.: 3.640,20 €
Αξεσουάρ (7)
Ανταλλακτικά (3)
Πλεονεκτήματα Προϊόντος
- Βέλτιστη και ομοιόμορφη κατανομή θερμότητας: Αυτό εξασφαλίζει τέλεια ψημένες πίτσες χωρίς ζεστά ή κρύα σημεία.
- Ποιοτικοί καυστήρες αερίου: Εγγυώνται αποδοτική και ανθεκτική απόδοση του φούρνου.
- Κάθε καυστήρας ρυθμίζεται ξεχωριστά: Έτσι μπορείτε να προσαρμόζετε τη θερμοκρασία ατομικά και να την ελέγχετε με ακρίβεια.
Περιγραφή
Γενική Περιγραφή Προϊόντος
Ο φούρνος πίτσας αερίου είναι ιδανικός για την επαγγελματική γαστρονομία και πιτσαρίες. Προσφέρει χώρο για 11 πίτσες με διάμετρο 25 εκ., επιτρέποντας έτσι την αποδοτική ψησίματος μεγάλων ποσοτήτων. Ο χειροκίνητος χειρισμός εξασφαλίζει πλήρη έλεγχο της διαδικασίας ψησίματος. Χάρη στη λειτουργία με αέριο, ο φούρνος παρέχει γρήγορη και ομοιόμορφη κατανομή θερμότητας. Ο μοντέρνος σχεδιασμός του ταιριάζει άψογα σε κάθε επαγγελματική κουζίνα.Λεπτομέρειες Προϊόντος
Ο φούρνος διαθέτει ισχύ 46 kW, που επιτρέπει υψηλές θερμοκρασίες έως 400 °C. Η επιφάνεια ψησίματος αποτελείται από μοναδικό ειδικό σαμοττέ, που εξασφαλίζει βέλτιστη διατήρηση θερμότητας. Με θερμοστοιχείο ασφαλείας και βαλβίδα ασφαλείας, η φλόγα παρακολουθείται και, αν χρειαστεί, η παροχή αερίου διακόπτεται αυτόματα. Κάθε καυστήρας αερίου ρυθμίζεται ξεχωριστά, επιτρέποντας ακριβή έλεγχο της θερμοκρασίας. Ο τρόπος θέρμανσης είναι από κάτω, ιδανικός για τραγανά ζύμη πίτσας.Συμπέρασμα και Πεδίο Εφαρμογής
Αυτός ο φούρνος πίτσας αερίου είναι τέλειος για χρήση σε πιτσαρίες και γαστρονομικές επιχειρήσεις που δίνουν μεγάλη σημασία στην ποιότητα και την αποδοτικότητα. Ξεχωρίζει για την εύκολη χρήση και την μέγιστη ασφάλεια. Η συσκευή είναι εξαιρετική για το ψήσιμο κλασικών ιταλικών πιτσών και άλλων ζυμωτών ειδών. Ένα απαραίτητο επαγγελματικό εργαλείο για όσους επιθυμούν τα καλύτερα αποτελέσματα ψησίματος.Εγκατάσταση & Λειτουργία
- ⚠️ All gas appliances must be connected by a qualified professional.
- ⚠️ An extraction system ensures optimal performance and use.
- ⚠️ Maintain at least 15 cm distance from rear and side walls as well as neighbouring large appliances.
- Remove packaging material, especially polystyrene from the baking chamber and under the firebricks.
- Season the oven before first use: increase the temperature by 50°C every 30 minutes.
- Reach the maximum temperature and heat the oven for 4 hours with the door open.
Καθαρισμός & Συντήρηση
- Καθαρίζετε τακτικά την πυρίμαχη πέτρα με μια ορειχάλκινη βούρτσα για να αφαιρείτε υπολείμματα ψησίματος και να αποφεύγετε τον καπνό.
- Αποφύγετε το βρεγμένο καθάρισμα των πυρίμαχων πετρών, καθώς αυτό μπορεί να προκαλέσει ρωγμές από τάσεις.
Τεχνικά δεδομένα
Διαστάσεις
| Πλάτος | 1.255 mm |
|---|---|
| Βάθος | 1.728 mm |
| Ύψος | 795 mm |
Εσωτερικές Διαστάσεις
| Πλάτος | 950 mm |
|---|---|
| Βάθος | 1.250 mm |
Εσωτερικές Διαστάσεις Πόρτας
| Πλάτος | 642 mm |
|---|---|
| Ύψος | 263 mm |
Λεπτομέρειες
| Τύπος Συσκευής | Φούρνος Πίτσας Αερίου |
|---|---|
| Αριθμός Θαλάμων | 1 Θάλαμος ψησίματος |
| Πίτσες ανά Θάλαμο | 11 |
| Για Πίτσες με | Ø 25 cm |
Τύπος Ψησίματος
| Τύπος Θερμότητας | Θερμοκρασία κάτω |
|---|---|
| Θερμοκρασία έως | 400 °C |
Τιμές Σύνδεσης
| Ισχύς | 46 kW |
|---|---|
| Κατανάλωση φυσικού Αερίου | 3,59 μ³/ώρα |
| Κατανάλωση αερίου προπανίου | 2,1 kg/h |
Παράδοση
| Μέθοδος αποστολής | Πρακτορείο αποστολών |
|---|---|
| Κατάσταση κατά την Παράδοση | Συναρμολογημένο |
| Μικτό βάρος | 354 kg |
| Καθαρό βάρος | 298,50 kg |
Λήψη / Εκρηκτικός Σχεδιασμός
Λήψη / Εκρηκτικός Σχεδιασμός
Οδηγίες ασφαλείας και απόρριψης
Οδηγίες ασφαλείας και απόρριψης
Λήψη / Εκρηκτικός Σχεδιασμός
Οδηγίες ασφαλείας και απόρριψης
Ο αξιόπιστος συνεργάτης σας
- Τιμή/απόδοση: Βαθμός "πολύ καλή"
- Ικανοποίηση πελατών: Βαθμός "πολύ καλή"
Τα Πλεονεκτήματά σας
- Πάνω από 35.000 προϊόντα σε απόθεμα και έτοιμα για αποστολή
- Δωρεάν παράδοση σε όλη την Ευρώπη για όλες τις παραγγελίες
- Το έχετε δει φθηνότερα αλλού; Αξιοποιήστε την Υπόσχεση Αντιστοίχισης Τιμής μας!
- Αξιόπιστη ποιότητα με την υποστήριξη άνω των 20 ετών κορυφαίας εμπειρίας στην αγορά
Σας λείπουν Πληροφορίες Προϊόντος;Παρακαλώ γράψτε μας απευθείας εδώ >
RRP 5.587,99 €*













