Φούρνος πίτσας αερίου 11 kW - 755x815 mm - 1 x Ø 60 cm - για Ø 60 cm πίτσα - έως 400 °C - Μηχανικός - μαύρο - περιλαμβ. βάση
Μέγ. Θερμοκρασία 400 °C
SKU GPOUE7R

Πάνω από 1 Εκατ. ικανοποιημένους Πελάτες παγκοσμίως
Εγγυημένο: Παραγγείλτε έως τις 12 το μεσημέρι για άμεση αποστολή!
Εκτύπωση* καθαρή τιμή | συνολική τιμή συμπερ. 19% ΦΠΑ.: 1.800,46 €
Φούρνος πίτσας αερίου 11 kW - 755x815 mm - 1 x Ø 60 cm - για Ø 60 cm πίτσα - έως 400 °C - Μηχανικός - μαύρο - περιλαμβ. βάση
SKU GPOUE7R
Μέγ. Θερμοκρασία 400 °C
Εκτύπωση* καθαρή τιμή | συνολική τιμή συμπερ. 19% ΦΠΑ.: 1.800,46 €
Αξεσουάρ (5)
Πλεονεκτήματα Προϊόντος
- Βέλτιστη και ομοιόμορφη κατανομή θερμότητας: Αυτό εξασφαλίζει τέλεια ψημένες πίτσες χωρίς σημεία υπερθέρμανσης. Επωφελείστε από σταθερή ποιότητα ψησίματος σε κάθε χρήση.
- Υψηλής ποιότητας καυστήρες αερίου: Οι ανθεκτικοί καυστήρες παρέχουν μια αποδοτική και αξιόπιστη πηγή θερμότητας. Έτσι, εξοικονομείτε ενέργεια και μειώνετε τις ανάγκες συντήρησης.
- Κάθε καυστήρας ρυθμίζεται ξεχωριστά: Μπορείτε να προσαρμόσετε ευέλικτα τη θερμοκρασία και να μαγειρεύετε διαφορετικά πιάτα ταυτόχρονα. Αυτό αυξάνει την πολυμορφία σας στο μαγείρεμα.
Περιγραφή
Γενική Περιγραφή Προϊόντος
Ο φούρνος πίτσας αερίου - χειροκίνητος - κόκκινος - με βάση είναι ιδανικός για την επαγγελματική γαστρονομία. Ξεχωρίζει για την απλή χειροκίνητη λειτουργία του και τον μοντέρνο σχεδιασμό του. Με ισχύ 11 kW παρέχει ισχυρή θερμότητα, ιδανική για το ψήσιμο πίτσας διαμέτρου 35 cm. Η συσκευή λειτουργεί με καύση αερίου και προσφέρει μια αξιόπιστη και αποδοτική πηγή θερμότητας για καθημερινή χρήση.Λεπτομέρειες Προϊόντος
Ο φούρνος πίτσας διαθέτει κάτω θέρμανση, που εγγυάται βέλτιστη και ομοιόμορφη κατανομή θερμότητας. Η θερμοκρασία ρυθμίζεται χειροκίνητα έως και 400 °C. Για μέγιστη ασφάλεια, υπάρχει θερμοστοιχείο που παρακολουθεί τη φλόγα και σε περίπτωση σβησίματος κλείνει αυτόματα την παροχή αερίου. Ποιοτικοί καυστήρες αερίου και βαλβίδα ασφαλείας εξασφαλίζουν ασφαλή και μακροχρόνια χρήση. Προαιρετικά, είναι δυνατή η μετατροπή από φυσικό αέριο σε προπάνιο.Συμπέρασμα και Περιοχές Εφαρμογής
Αυτός ο φούρνος πίτσας αερίου είναι ιδανικός για πιτσαρίες και επιχειρήσεις εστίασης που δίνουν έμφαση στην ποιότητα και την ασφάλεια. Κατάλληλος για το ψήσιμο έως και 1 πίτσας ταυτόχρονα, ξεχωρίζει για την απλή χρήση του. Χάρη στη στιβαρή βάση του, είναι ευέλικτος στη χρήση και υποστηρίζει αποτελεσματικές ροές εργασίας στην επαγγελματική κουζίνα. Ένας αξιόπιστος βοηθός για όσους θέλουν να ψήνουν αυθεντική ιταλική πίτσα γρήγορα και ομοιόμορφα.Εγκατάσταση & Λειτουργία
- ⚠️ Όλες οι συσκευές που λειτουργούν με αέριο πρέπει να συνδεθούν από ειδικό τεχνικό.
- ⚠️ Συνιστάται η χρήση συστήματος εξαερισμού.
- ⚠️ Διατηρείτε απόσταση τουλάχιστον 15 εκ. από τους πίσω και πλευρικούς τοίχους καθώς και από γειτονικές μεγάλες συσκευές.
- Αφαιρέστε το υλικό συσκευασίας, ιδιαίτερα το φελιζόλ μέσα στον φούρνο και κάτω από τα πυρότουβλα.
- Καψαλίστε τον φούρνο πριν από την πρώτη χρήση: αυξήστε τη θερμοκρασία κατά 50°C κάθε 30 λεπτά, μέχρι την μέγιστη θερμοκρασία.
- Θερμάνετε τον φούρνο στη μέγιστη θερμοκρασία για 4 ώρες, αφήνοντας την πόρτα ανοιχτή ώστε να διαφύγουν οι αναδυόμενοι ατμοί.
Καθαρισμός & Συντήρηση
- Καθαρίζετε τακτικά την πυρίμαχη πέτρα με μια ορειχάλκινη βούρτσα για να αφαιρείτε υπολείμματα ψησίματος και να αποφεύγετε τον καπνό.
- Αποφύγετε το βρεγμένο καθάρισμα των πυρίμαχων πετρών, καθώς αυτό μπορεί να προκαλέσει ρωγμές από τάσεις.
Τεχνικά δεδομένα
Διαστάσεις
| Πλάτος | 755 mm |
|---|---|
| Καθαρό Βάθος | 815 mm |
| Καθαρό Ύψος | 1.465 mm |
Εσωτερικές Διαστάσεις
| Διάμετρος | 600 mm |
|---|---|
| Ύψος εσωτερικών Διαστάσεων | 265 mm |
Εσωτερικές Διαστάσεις Πόρτας
| Πλάτος Πόρτας | 360 mm |
|---|---|
| Ύψος Πόρτας | 200 mm |
Διαστάσεις Υποπλαισίου
| Καθαρό Πλάτος Υποπλαισίου | 710 mm |
|---|---|
| Καθαρό Βάθος Υποπλαισίου | 705 mm |
| Καθαρό Ύψος Υποπλαισίου | 822 mm |
Λεπτομέρειες
| Χρώμα | Μαύρο |
|---|---|
| Τρόπος λειτουργίας | Αέριο |
| Αριθμός Θαλάμων | 1 Θάλαμος ψησίματος |
| Τύπος θέρμανσης | Κάτω Θερμότητα |
| Θερμοκρασία έως | 400 °C |
Τιμές Σύνδεσης
| Ισχύς | 11 kW |
|---|---|
| Λειτουργία με φυσικό Αέριο |
Παράδοση
| Μέθοδος αποστολής | Πρακτορείο αποστολών |
|---|---|
| Κατάσταση κατά την Παράδοση | Ασυναρμολόγητο |
| Μικτό βάρος | 140 kg |
| Καθαρό βάρος | 88 kg |
Λήψη / Εκρηκτικός Σχεδιασμός
Λήψη / Εκρηκτικός Σχεδιασμός
Οδηγίες ασφαλείας και απόρριψης
Οδηγίες ασφαλείας και απόρριψης
Λήψη / Εκρηκτικός Σχεδιασμός
Οδηγίες ασφαλείας και απόρριψης
Ο αξιόπιστος συνεργάτης σας
- Τιμή/απόδοση: Βαθμός "πολύ καλή"
- Ικανοποίηση πελατών: Βαθμός "πολύ καλή"
Τα Πλεονεκτήματά σας
- Πάνω από 35.000 προϊόντα σε απόθεμα και έτοιμα για αποστολή
- Δωρεάν παράδοση σε όλη την Ευρώπη για όλες τις παραγγελίες
- Το έχετε δει φθηνότερα αλλού; Αξιοποιήστε την Υπόσχεση Αντιστοίχισης Τιμής μας!
- Αξιόπιστη ποιότητα με την υποστήριξη άνω των 20 ετών κορυφαίας εμπειρίας στην αγορά
Σας λείπουν Πληροφορίες Προϊόντος;Παρακαλώ γράψτε μας απευθείας εδώ >
RRP 2.841,99 €*
















